ЯК ПЕРЕВІРИТИСЬ НА РАК ШИЙКИ МАТКИ?

ЯК ПЕРЕВІРИТИСЬ НА РАК ШИЙКИ МАТКИ?

Пап-тест (або мазок Папаніколау) —  це дослідження нормальних та змінених хворобою клітини для виявлення, діагностики різних інфекцій, наслідків аномальної гормональної активності, а також передракових або ракових уражень клітин. 

Особливості процедури.

Під час процедури та після ви можете відчувати дискомфорт. Можуть також з'явитися незначні вагінальні кров'янисті виділення відразу після тесту та біль внизу живота, ніби щось «тягне». Це нормально. Однак обов’язково повідомте свого лікаря, якщо дискомфорт або кровомазання тривають понад добу після дослідження.

Коли та кому робити тестування?

Відповідно до міжнародних рекомендацій, починати робити Пап-тест потрібно у віці 21 року. У віковій категорії 21-29 років можна робити регулярний Пап-тест кожні 3 роки. Не рекомендовано проводити тестування жінкам молодшим за 21 рік та старшим за 65 років. У першому випадку, жінки переважно мають низьку розповсюдженість уражень, що переходять в РШМ. У другому — скринінг може буде неефективним, якщо в минулому жінка старше 65 років мала негативний результат.

Результати Пап-тестування 

Якщо змін у клітинах не виявлено, результат дослідження вважається нормальним. Наступне обстеження за допомогою Пап-тесту можна робити через 3 роки. 

Якщо в клітинах виявлені зміни, це не означає, що у вас знайшли рак. Результати Пап-тесту не є діагнозом раку шийки матки. Відхилення від норми вказують на наявність патологічного процесу, який необхідно уточнити та лікувати, інакше він може призвести до ракової трансформації клітин. 

У випадку отримання результату Пап-тесту, який є відхиленням від норми, не відкладайте звернення до лікаря, щоб отримати подальшу консультацію, необхідне обстеження та лікування. Та пам'ятайте, що результат тесту не є діагнозом раку шийки матки! Якщо виявлено зміни, це не означає, що у вас рак, результати має коментувати ваш лікар. 

Чи потрібні додаткові дослідження?

Також не забувайте про інфекційні захворювання, що передаються статевим шляхом. І якщо у випадку бактеріальних і  грибкових захворювань симптоми помітні зовані, то ВІЛ-інфекція не має жодних зовнішніх проявів. Здорова на вигляд людина може жити з ВІЛ не здогадуючись про це. 

Перевіритись на ВІЛ можна тут: 100lifekyiv.org. Безкоштовно.